Basında Biz

Covid-19 Sonrası Sağlık Ekonomisinin Değişenleri Ve Biyoteknolojik Yatırımlar Paneli

Image

Algan Grup Sağlık Hizmetleri, şahsım önderliğimde, sektörde mevcut ürünleri ve tedavi yöntemlerini, yüksek biyoteknoloji kullanarak iyileştirmek ve geliştirmek amacı ile Tıp, Biyomedikal Mühendisliği, Biyokimya vb alanlarda uzman bilim insanları tarafından kurulmuştur.

•Sağlık alanında yatırım ve araştırmaları şirketleşme öncesine dayanan Algan Grup Sağlık Hizmetleri, dünya genelindeki tıbbi cihaz teknolojilerini ve bioteknolojiyi aralıksız takip etmekle birlikte daha iyiye odaklanarak, yüksek teknoloji ürünü, hızlı etki gösteren ve yan etki insidansı düşük ürünler üretmekte ve argelerini sürdürmektedir.

•Dünyada her geçen gün yeni hastalıklar ve salgınlar ortaya çıkmaktadır. Özellikle Covid sonrası yaşanan hızlı değişim, sağlığın her alanında yeni tedavi yöntemleri ile birlikte yeni cerrahi operasyon sistemleri geliştirilmesini zorunlu kılmaktadır.

•Algan olarak hedefimiz, tedavide hastalıktan bir adım önde olmak, hastaların tedaviye kolay ulaşmalarını sağlamak, sağlık profesyonellerinin cerrahi operasyonlarını kolaylaştırmak, riski azaltarak insanların hayatta kalma olasılıklarını maximum düzeye çıkarmak ve mevcut tüm tedavi alanlarına odaklanarak pazarda yer alan her firmaya rakip olmaktır.

•Dünyada kanama durdurcu pazarı 8.3 milyar USD. Bu pazar global firmalar tarafından paylaşılıyor. Bu firmalar üretimlerinde, cerrahi operasyonlar ya da güvenlik güçlerini kullanımına uygun tek bir ürün İle ilerlemeye devam ediyorlar. Biz ise, tüm tedavi alanlarına odaklı üretim yapan ilk ve tek biyoteknoloji şirketiyiz. Ve bu üstünlüğümüzü kullanarak pazar hakimiyetini elinde tutan tüm global firmalara rakip olacağız. Bu firmaların ürünlerinden daha üstün teknolojiler ile üretilmiş, daha etkili ve daha güvenilir ürünler geliştirerek, dünya üzerindeki en büyük biyoteknoloji firması olmayı hedefliyoruz.

•Bu hedefimize paralel olarak, ilk ürünümüz Algan Hemostatik Kanama Durdurucu’yu ürettik. Ve GMP standartlarında imal edilen ürünümüzün tüm izinlerini tamamlayarak kullanıma sunduk. Ayrıca Ar-Ge aşamasındaki biyoteknolojik ürünlerimizin çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyoruz.

•Piyasaya yeni sunacağımız yüksek biyoteknolojiye sahip ve inovatif ürünlerimizin finansal altyapısını, mevcut ürünlerimizden elde ettiğimiz kazanımlarla finanse ediyoruz.

•Ayrıca, değişen dünyanın gelişen teknolojisini takip ederek ve yeni teknolojiler geliştirerek, ülkemizde ve dünyada, öncü biyoteknoloji şirketlerinden olmaya odaklandık.

•% 100 Türk sermayeli olarak kurulan Algan Grup Sağlık Hizmetleri, değişen dünyanın gelişen teknolojisini takip ederek ve yeni teknolojiler geliştirerek, ülkemizde ve dünyada, öncü biyoteknoloji şirketi olmaya odaklanmıştır.

•Yaptığı Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği rakipsiz ürünler ile ülkemizin, teknolojik tıbbi cihaz ve biyoteknolojik ürünlerde dışa bağımlılığını azaltmak, ülkemizde üretilmeyip yurt dışından getirilen teknolojileri ve geliştirdiği ürünleri yurtdışı pazarlara sunarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

•Ülkemizin önde gelen üniversiteleri, bilim insanları ve TÜBİTAK’ ın bilimsel ortaklığı ile projelerini yürüten Algan Grup Sağlık Hizmetleri, ülkemizde ve dünyada, insan yaşamına katkı sağlayacak yenilikçi ürünler yaratma vizyonu ile çalışmalarını sürdürmektedir.

ALGAN BIOTECH

Image

Algan Biotech Tıp, biyoteknoloji ve medikal mühendislik alanlarında uzman bilim insanları tarafından 2017 yılında kurulmuştur. Sağlık alanında yatırım ve araştırmaları şirketleşme öncesine dayanan Algan Biotech, ülkemize ve dünyaya teknolojik, yenilikçi ve ulaşılabilir tedaviler sunmayı hedeflemektedir.

% 100 Türk sermayeli olarak kurulan şirket, yaptığı Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği rakipsiz ürünler ile ülkemizin yüksek teknoloji ürünü Tıbbi Cihaz ve Biyoteknolojik ürünlerde dışa bağımlılığını azaltmak ve geliştirdiği ürünleri yurtdışı pazarlara sunarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Ülkemizin önde gelen üniversiteleri, bilim insanları ve TÜBİTAK’ın bilimsel ortaklığı ile projelerini yürüten Algan Biotech, ülkemizde ve dünyada, insan yaşamına katkı sağlayacak yenilikçi ürünler yaratma vizyonu ile çalışmalarını sürdürmektedir.

YILIN SAĞLIK GİRİŞİMİ ÖDÜLÜ

Image
4.İstanbul Altın Değerler Ödül Töreni’nde ‘’Yılın Sağlık Girişimi’’ Kategorisinde Algan Grup Sağlık Hizmetleri’ne ödül takdim edilmiştir. Ödül, Algan Grup Sağlık Hizmetleri Genel Müdür’ü Sayın Utku Bozdağ’a Uluslararası Sağlık Hizmetleri (USHAŞ) Genel Müdürü Sayın Mehmet Ali Kılıçkaya tarafından takdim edilmiştir.